D Trump'ın Sitesi Hacklendi

Birisi DonaldJTrump.com'da bir sayfaya 'el koydu' ve gizli bilgileri yayınlamakla tehdit etti.

D Trump'ın Sitesi Hacklendi

ABD başkanlık seçimlerine bir haftadan az bir süre kala, seçim güvenliği önemli bir konu ve bilgisayar korsanları çoktan saldırdı. TechCrunch ve New York Times , DonaldJTrump.com'daki Hakkında sayfasının kısaca bilinmeyen bir tarafla değiştirildiğini bildirdi. Gabriel Lorenzo Greschler , saldırıya uğramış sayfanın ekran görüntüsünü ve videosunu aldı .

Bir mesajda, Trump'ı başkan olarak "itibarsızlaştırma" tehdidinde bulundu ve saldırganların suçlayıcı verilerini, hesaplarına gönderilen kripto para birimi ve sözde bir şifreleme biçiminde hangi seçeneğin daha fazla oy aldığına bağlı olarak paylaşmayı veya gizli tutmayı seçeceğini söyledi. kimliklerini doğrulamak için anahtar. Saldırıyı nasıl başardıkları ya da tehdidin ciddiyeti belli değil, ancak sayfa görünüşe göre yaklaşık otuz dakikadır.

Trump , geçen hafta bir kampanya etkinliğinde “Kimse saldırıya uğramaz. Saldırıya uğramak için 197 IQ'ya sahip birine ihtiyacınız var ve şifrenizin yaklaşık yüzde 15'ine ihtiyacı var. " O zamandan beri, bir güvenlik araştırmacısı , Twitter hesabına şifreyi tahmin ederek erişebildiklerini iddia etti ve şimdi kampanya web sitesi tahrif edildi. Donald Trump'ın başkanlık kampanyasının iletişim direktörü Tim Murtaugh, "Bu akşamın erken saatlerinde, Trump kampanya web sitesi tahrif edildi ve saldırının kaynağını araştırmak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyoruz" şeklinde tweet attı.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Blogcuabi.com Founder.

Merhaba sitemiz çerez sistemini kullanmaktadır. Sitemize göz atmaya devam ederek Koşul ve Şartlarımızı kabul etmiş olursunuz.