Dark Web Sunucusu İçin Büyük Ceza Davası Başladı 'Cyberbunker'

Hollandalı dört kişi, üç Alman ve bir Bulgar suçluların cezasız bir şekilde hareket edebilecekleri dijital bir güvenli bölge yaratmakla suçlanıyor.

 Dark Web Sunucusu İçin Büyük Ceza Davası Başladı 'Cyberbunker'

The Times of London'ın haberine göre:Bir siber uzman çetesinin, eski bir Alman askeri sığınağını Avrupa'nın en büyük "karanlık ağ" merkezlerinden birine ve uyuşturucu kaçakçılığı ve kimlik belgelerinde sahtecilik de dahil olmak üzere en az çeyrek milyon suç için bir süper otoyol haline getirdiği söylendi. .

Dutch News raporları:Telegraaf Salı günü yaptığı açıklamada, sunucular aracılığıyla işlenen anlaşmaların, milyonlarca aktif kullanıcısı olan Cannabis Road gibi platformlarla yapılan uyuşturucuları içerdiğini söyledi. Gazete , diğer sitelerin insanların sahte para ve kimlik belgeleri sipariş etmesine izin verdiğini ve sığınağın Alman telekom firması Deutsche Telekom'a bot saldırısı düzenlemek için de kullanıldığını söyledi.

Sığınakla ilgili soruşturma, Eylül 2019'da 650 polis memurunun katıldığı bir baskınla sonuçlanan yıllarca gözlem ve telefon dinlemelerini sürdü.
Uzun süredir Slashdot okuyucusu Qbertino şöyle yazıyor:Savcılar, sadece bir dava açmak için topladıkları çok miktarda malzeme nedeniyle 2021'in sonuna kadar 15 ay sürecek bir davaya sahip olduklarına inanıyorlar. Suç zamanında ergenleri de içeren sanıklar, hüküm giymeleri halinde 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacaklar.
Bu Haziran gibi yakın bir zamanda, cyberbunker ile birkaç kimlik avı sitesinin yanı sıra eski komuta ve kontrol sunucularını arayan binlerce bot tarafından hala temas ediliyordu .

Tepkileriniz Nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0