RSS Kullanımı Hakkında..

RSS Kullanımı Hakkında..

RSS Kullanımı Hakkında..

Akadaşlar merhaba bu günki yazımda sizlere rss hakkında bilgi vermek istiyorum.
RSS hizmeti veren My Yahoo! ve Bloglines gibi servisleri kullanabilirsiniz. Bu servisler sayesinde takip etmek istediğiniz sitelerle ilgili özetleri yine internet üzerinden okuyabilirsiniz. 

RSS desteğine sahip bir web tarayıcısı kullanabilirsiniz. En yaygın web tarayıcısı olan Internet Explorer’da böyle bir özellik yok. fakat Internet Explorer’ın özelliklerini genişleten Maxhton tarayıcısını kullanabilirsiniz. Internet Explorer yerine güçlü bir alternatif olarak Firefox’u da tercih edebilirsiniz. Bu tarayıcılar RSS desteğine sahip web sitelerini otomatik olarak tespit ederler ve tek bir tıklamayla sizi siteye abone yaparlar. Böylece dinamik olarak güncellenen bir “Sık Kullanılanlar” menüsüne sahip olursunuz. böyle ziyaretci uğraşmadan direk linklerden faydalanabilir.

RSS linklerinden faydalanabilmek için bir “RSS Okuyucusu” da kullanabilirsiniz. Windows platformu için FeedDemon programını, Mac platformu için NetNewsWire ve Linux platformu için de AmphetaDesk programını tercih edebilirsiniz

yazım bu kadardı umarım faydalı olmuştur iyi günler.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0