Rusya Oyun Geliştiricilerini Tehdit Ediyor

Rusya Oyun Geliştiricilerini Tehdit Ediyor

Rusya Oyun Geliştiricilerini Tehdit Ediyor

27 Şubat’da Spektra Games‘in aşağı yukarı 50bin indirilmesi olan, “Real Car Parking : Parking Master” isimli oyunu yarım saat ortamında onlarca 1 yıldız aldı sonrasında yandex.com’a kayıtlı “Vlad Mag” isimli bir şahıstan mesaj aldı.[Resim: Capture1-1-1024x201.png]

Sana bir Telegram grubunun yöneticisi sıfatı ile yazıyorum, sana yaptığımız düşük yıldız hücumunu durdurabilirim ve ilaveten o 1 yıldızları 5 yıldız yapabilirim fakat karşılıksız olmaz 300$ ödeme karşılığında 1 yıldız hücumu dururum ve şayet 500$ daha ödeme yaparsan 1 yıldızlar 5 yıldıza yükselecektir..

[Resim: Capture2.png]

Pekala, beni aramanın manası yok. Google, belki bu hususta sana yardımcı olacak ama bu çok yavaş olacaktır. ve sen bu proses ortamında yeni 1 yıldızlar alacaksınız, bu yüzden Google’ın yardımı bir işe yaramyacak. Oyununun puanı yapmış olduğumuz saldırılar ile şu an 3.7, birkaç gün içersinde aşağı yukarı 2.5 olacak, ve bu yüzden kimse oyununuzu indirmeyecek ve market sıralamanız çok düşecek, program 1-2 hafta içersinde ölecek. Bunu ufak bir ücret ile düzeltebilirsiniz sadece bir programınız bulunuyor. 500 $ ödeyin Anlaşalım, program puanınızı 1-2 gün içersinde size geri vereceğim ve size katiyen yine saldırmayacağım.
BU MESAJDAN SONRA OYUNUN SAHİBİ, FİDYE ÖDEMEYİ REDDETTİ, BU YÜZDEN SALDIRILAR ARTTI VE OYUNUN PUANI DÜŞTÜ.

[Resim: Capture2-Kopya.png]

Google‘ın bu saldırılara hala bir çözüm bulamamış olması, bağımsız Türk oyun geliştiricilerinin puanlara olan güvenini gerektiğince sarsıyor.
Siber emniyet görevlilerini bu hususta vazifeye çağırıyoruz, lütfen programlarımızı bu mümkün saldırılardan koruyunuz…

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0