Spotify’in Kuruluş Hikayesi Netflix Dizisi Oluyor

Spotify’in Kuruluş Hikayesi Netflix Dizisi Oluyor

Spotify’in Kuruluş Hikayesi Netflix Dizisi Oluyor

  • 23 Nisan 2006 yılında, Daniel İlave ve Martin Lorentzon tarafından hayata geçirilen dünyanın en popüler müzik streaming platformu Spotify’ın müessese hikayesi Netflix dizisi olacak.

Facebook’un nasıl kurulduğunu, müessese mertebesinde hangi süreçlerden geçtiğini teknoloji ile pek ilgisi olmayan kişiler dahi epey iyi biliyor. Bunun en Mühim nedenlerinden biri de hiç kuşkusuz 2010 yılında David Fincher‘ın yönettiği The Social Network filmi. Benzer bir öykü şimdi de Spotify tarafından geliyor. 23 Nisan 2006 yılında, Daniel İlave ve Martin Lorentzon tarafından hayata geçirilen dünyanın en popüler müzik streaming platformu Spotify’ın müessese hikayesi Netflix dizisi olacak.

Netflix dizinin imal mertebesinde Spotify Untold, Özgün isimiyle Spotify inifrån, adlı kitabın baz alınacağını açıkladı. öykü, Spotify’ın kuruluşuna ve insanların nihayet on yılda müzik dinleme alışkanlıklarının nasıl değiştireceğine odaklanacak.

Netflix’in Uluslarası Özgün İçerikler şimal Avrupa direktörü Tesha Crawford, Spotify’ın müessese hikayesinin Mahalli bir hikayenin nasıl küresel bir etkiye sahip olabileceğinin süper bir misali olduğunu; bu başarı öyküsünü hayata geçirme ile alakadar harbiden heyecanlı olduklarını söylüyor. Dizinin yönetmeni ise Norveç doğumlu Per-Olav Sørensen olacak. Ayrı olarak dizinin yapımı için İngiltere’deki Yellow Bird ekibiyle beraber çalışılacak.

sıra, İsveçli teknoloji girişimcisi Daniel İlave ve müzik korsanlığının Doruk yaptığı dönemde ücretsiz ve kanuni müzik servisini beraber hazırladığı ortağı Martin Lorentzon’un çevresinde şekillenecek. Netflix, dizinin hem İngilizce hatta İsveççe dillerinde kullanılabileceğini de belirtiyor.

Netflix, dizinin yayın tarihini ise daha açıklamadı.

Tepkileriniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0